RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dodatkowe kontrole w hipermarketach

Publikacja: Poniedziałek, 11 października (16:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Inspektorzy pracy przeprowadzą dodatkowe kontrole hipermarketów po apelu minister pracy Jolanty Fedak. Według Fedak do resortu pracy napływają liczne sygnały o łamaniu prawa pracy i zasad bezpieczeństwa przez pracodawców.

W 2009 roku PIP skontrolowała 87 placówek wielkopowierzchniowych, zatrudniających blisko 11 tys. pracowników. Najczęściej pracodawcy nie przestrzegali prawa do wypoczynku. Nieprawidłowo składowali i magazynowali towary oraz używali urządzeń elektrycznych niezgodnie z przepisami.

W tym roku inspektorzy skontrowali 62 sklepy wielkopowierzchniowe.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: