RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

600 mln zł czeka na zagospodarowanie

Publikacja: Sobota, 13 maja (08:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

600 milionów złotych leży bezużytecznie na kontach Agencji Rozwoju Przemysłu. Pieniądze mają być przeznaczone na ratowanie państwowych molochów. Jednak spośród składanych wniosków tylko co trzeci zyskał akceptację – donosi „Rzeczpospolita”.

Sama Agencja nie inwestuje pieniędzy, ponieważ – jak twierdzi – zabrania jej tego prawo. Do biur ARP w ciągu ostatnich dwóch lat wpłynęło 76 wniosków o pomoc – większość odrzucono. 9 przedsiębiorstw nie doczekało nawet decyzji Agencji.

W tym czasie 600 milionów złotych leży na niskooprocentowanych kontach, przez co pieniądze prawie w ogóle nie procentują. A zyski mogłyby sięgać nawet kilkudziesięciu milionów złotych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: