Były prezes PKP Cargo Wojciech Balczun ma zostać szefem Ukraińskich Kolei Państwowych - ustalił dziennikarz RMF FM, Krzysztof Berenda.

Były prezes PKP Cargo Wojciech Balczun ma zostać szefem Ukraińskich Kolei Państwowych - ustalił dziennikarz RMF FM, Krzysztof Berenda.
Wojciech Balczun / Piotr Pędziszewski /PAP

Balczun wygrał konkurs na szefa Ukraińskich Kolei Państwowych, ale to, czy faktycznie stanie na czele ukraińskiego monopolisty kolejowego zależy od tego, jak skończą się zawirowania polityczne na Ukrainie.

Wojciech Balczun co prawda pokonał 30 kandydatów z całego świata i wygrał konkurs na prezesa ukraińskich kolei, ale teraz musi jeszcze formalnie zostać zatwierdzony przez premiera. A ten właśnie na Ukrainie się zmienia.

Zważywszy na dynamiczną sytuację polityczną na Ukrainie każdy scenariusz jest możliwy, także ja podchodzę do tego ze spokojem - mówi sam Wojciech Balczun.

Ukraińskie koleje to ogromne wyzwanie, ponieważ są nieporównywalnie większe od polskich. Sam fakt, że zatrudnionych jest tam 350 tysięcy ludzi mówi wszystko o skali wyzwania, ale to też moja motywacja - dodaje.

Przypomnijmy - Wojciech Balczun był prezesem PKP Cargo, szefem rad nadzorczych PKP i PLL LOT. Teraz jest gitarzystą zespołu rockowego "Chemia".

"Chemia" absolutnie dalej działa. Tworzymy nową płytę. Mamy w weekendy próby. Oczywiście, jeśli obejmę nowe stanowisko, to moja aktywność koncertowa będzie dużo słabsza, ale to mam nadzieję nie odbije na kondycji artystycznej zespołu - kończy Balczun.

(abs)