Graceland Mansion to dom, w którym Elvis Presley mieszkał przez 20 lat. To jeden z najsłynniejszych obiektów tego typu na świecie, przyciągający co roku rzesze fanów. Jak prezentuje się najsłynniejsza muzyczna atrakcja Memphis?

Graceland Mansion – dom, w którym przez 20 lat mieszkał Elvis Presley – jest oblegany przez tłumy fanów, którzy przyjechali oddać hołd artyście. W trakcie trwającego właśnie Elvis Week posiadłość ogląda dziennie około tysiąca osób.

Zwiedzanie jest bardzo dobrze i sprawnie zorganizowane. Najpierw fani oglądają krótki film o karierze Elvisa Presleya, po czym wsiadają do specjalnych busów, które przewożą zwiedzających na teren posiadłości.

Każdy zwiedzający wyposażony jest w minitablet z aplikacją, która oprowadza po poszczególnych pomieszczeniach.

Zaczynamy w korytarzu, gdzie znajdują się słynne schody prowadzące na piętro do prywatnej części domu (ta nie jest udostępniona fanom).

Dalej znajduje się living room, kuchnia, jadalnia, pokój rodziców Elvisa oraz tzw. małpi pokój, w którym było także studio nagraniowe. Wielbiciele Króla mogą również zobaczyć pokój telewizyjny z trzema działającymi non stop odbiornikami.

Wszystko zostało zrobione z przepychem typowym dla stylu lat 70.

W osobnym budynku znajduje się gabinet ojca Elvisa, Vernona Presleya, a także sala do ćwiczeń, ulubione miejsce  Presleya.

Dom otacza rozległy teren. To tam znajduje się m.in. Ogród medytacji, gdzie pochowani są Elvis, jego rodzice i babcia. Znajduje się tam również symboliczna tablica poświęcona zmarłemu bliźniakowi Elvisa.

Z okazji 40. rocznicy śmierci Króla Ogród wypełniono wieloma instalacjami przygotowanymi przez fan cluby Elvisa z całego świata.

Całość zwiedzania łącznie ze spokojna medytacją i modlitwą na grobach rodziny Presleyów trwa około 2,5 godziny.

Dla fanów Króla rock’n’rolla to obowiązkowe miejsce, które trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu.