W projekcie "Czyste Góry Czyste Szlaki" Klubu Podróżników Śródziemie mógł wziąć udział każdy. W jej ramach można było nie tylko wędrować po górskich szlakach, ale także je posprzątać.
W sobotę i niedzielę miłośnicy przyrody spotkali się na Przełęczy Knurowskiej, by lepiej poznać Gorczański Park Narodowy z najpiękniejszą panoramą na Tatry.
W trakcie wędrówek górskimi szlakami, uczestnicy akcji zbierali wszystko to, co nie powinno znajdować się na łonie natury.