RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zaskakujące statystyki. Czarno-białe telewizory wciąż popularne na Wyspach

Autor: Publikacja: Wtorek, 29 grudnia (14:45) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Ponad 9 tysięcy Brytyjczyków nadal ogląda telewizję w czerni i bieli. Większość z nich to kolekcjonerzy.

Roczna subskrypcja jaką płaci na Wyspach użytkownik czarno-białego odbiornika to niecałe 50 funtów. Za odbiornik odbierający programy w kolorze trzeba zapłacić trzy razy tyle. To w skali rocznej niewielka oszczędność, ale niektórzy telewidzowie mogą kierować się właśnie tym względem.

Po raz pierwszy brytyjska telewizja wyemitowała audycję telewizyjną w kolorze prawie pół wieku temu. Była to relacja z rozgrywanego w 1967 roku turnieju tenisowego na kortach Wimbledonu. Jak zauważają kolekcjonerzy, produkcję czarno-białych odbiorników telewizyjnych zakończono ponad 20 lat temu. Z biegiem czasu stają się one coraz bardziej unikatowe. W samym Londynie ponad 2 tys. ludzi wciąż używa właśnie takiego sprzętu.


(mn)

Źródło: RMF FM
Tagi: telewizja

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: