Organizatorzy są zadowoleni z przebiegu Dni Zielonej Góry. Impreza była oceniana jako bezpieczna. Codziennie ulice patrolowało ponad 100 policjantów ze wsparciem straży miejskiej oraz firmy ochroniarskiej.
Organizatorzy sprowadzili w tym roku wino z rejonu Abruzzo z Włoch. Zamówili 3800 butelek. Sprzedano około 3200.
Także prawie cały zapas nowego wina został sprzedany. Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku uda się powtórzyć sukces. Planują ściągnąć jedno z najlepszych win świata: gruzińskie.
Myślą przy tym o przeniesieniu imprezy na sierpień, chociażby ze względu na pogodę. W ostatnich latach wrzesień bywa deszczowy, co odstrasza turystów.
Agnieszka Der