RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Robią słit focie, sprawdzają fejsa. A są za... kółkiem

Autor: Publikacja: Sobota, 9 sierpnia (14:50) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Co trzeci Brytyjczyk robi sobie zdjęcia, gdy prowadzi samochód. To tylko jedno z ustaleń europejskich badań przeprowadzonych wśród 7 tysięcy kierowców. Wyspiarze za kółkiem mają jeszcze więcej na sumieniu.

Co czwarty brytyjski kierowca przyznaje, że sprawdza za kierownicą Facebooka i wysyła SMS-y.

Brytyjczycy wypadli w tym sondażu najgorzej, niechlubnie wyprzedzając kierowców z Francji i Niemiec, gdzie podobne zachowanie potwierdziło 28 proc. ankietowanych osób.

Eksperci obliczyli, że zrobienie sobie zdjęcia podczas kierowania samochodem trwa około 14 sekund, a wejście na serwis społecznościowy 20. Jeśli pojazd porusza się z prędkością 100 km/h, to pokona w tym czasie długość pięciu boisk piłkarskich. Można sobie tylko wyobrazić, jakie powoduje to zagrożenie na drodze...

(mal)

Źródło: RMF FM
Tagi: kierowcy

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: