Serwer w Szwecji ma odciążyć ten amerykański, który dosłownie pęka w szwach - musi bowiem przetwarzać i przechowywać dane blisko 750 milionów użytkowników Facebooka na całym świecie.
Stworzenie serwera w Szwecji usprawni też pracę całego portalu. Powodem umieszczenia go na Starym Kontynencie jest fakt, że liczba Europejczyków korzystających z Facebooka przekroczyła już liczbę zarejestrowanych na nim Amerykanów.
Przedstawiono już projekt budynku, w którym będzie znajdowało się centrum danych, oraz plany zagospodarowania przestrzeni wokół ogromnego kompleksu.