RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Czytanie horoskopów może być niebezpieczne

Autor: Publikacja: Środa, 11 grudnia (20:30) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Śledzenie horoskopu może być niezłą, ale też niebezpieczną zabawą. Najnowsze badania na ten temat opublikowała brytyjska prasa. Wyniki wskazują, że osoby, które codziennie śledzą znak zodiaku, są bardziej impulsywne. Nadmiernie też sobie dogadzają.

Nie zawsze jednak tak się dzieje. Jak dowodzą autorzy artykułu, dochodzi do tego wówczas, gdy horoskop nie jest po myśli czytającego i przewiduje negatywne zdarzenia.

Postępowanie wiernego odbiorcy może wówczas charakteryzować się błędami, których zazwyczaj nie popełnia. Pada on także ofiarą częstszych pokus.

Dotychczas uważano, że śledzenie horoskopu może poprawiać nasze samopoczucie i skłaniać do podejmowania bezinteresownych działań. Jak widać istnieje druga, ciemniejsza strona zodiaku.

Uczeni przeprowadzili eksperyment z grupą ochotników. Najpierw przedstawiono im właściwy dla nich horoskop, a następnie zaproponowano dwie czynności. Pierwszą było pójście na imprezę, drugą - sprzątanie w domu. Osoby, których horoskop był niepomyślny, z reguły wybierały zabawę, a nie domowe obowiązki.

(MRod)

Źródło: RMF FM

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: