Serce, będące tylko jednym z wielu organów ludzkiego ciała, odgrywa niebagatelną rolę w jego prawidłowym funkcjonowaniu. Nie bez przyczyny serce nazywamy centralą - gdy cierpi serce, cierpi cały organizm.
- wysokie ciśnienie krwi,
- wysoki poziom cholesterolu,
- nadwaga i otyłość,
- małe spożycie warzyw i owoców,
- mała aktywność fizyczna,
- palenie tytoniu,
- picie alkoholu,
- zanieczyszczenie powietrza.