Prawo do kolejnej, drugiej przypominającej dawki preparatu mają pacjenci z obniżoną odpornością, wśród nich właśnie chorzy onkologicznie, osoby w wieku 60+ oraz od niedawna medycy, farmaceuci i studenci kierunków medycznych.
Lekarze przekonują, że chorzy na nowotwory to osoby szczególnie narażone na ciężki przebieg Covid-19. Dlatego według nich już teraz, w ramach przygotowań do jesiennego sezonu wirusowego, warto korzystać z preparatu, a nie czekać na nową szczepionkę.
Onkolodzy apelują też do pacjentów, by nie odkładali osobistych wizyt u lekarza. I podkreślają, że zdecydowana większość personelu medycznego w szpitalach onkologicznych jest zaszczepiona przeciwko kooronawirusowi.