"Partia nie będzie prosić Jarosława Kaczyńskiego o kandydowanie w wyborach prezydenckich. Ja też nie będę go namawiał. Prezes PiS chce być premierem. Nie wpadamy w triumfalizm oglądając sondaże, ale wierzymy w mądrość i roztropność Polaków" - mówi Joachim Brudziński odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. "Marzy mi się sytuacja, w której w konfrontacji między magistrem historii i profesorem socjologii wygra profesor socjologii"- mówi pytany o kandydata PiS na prezydenta. "Wolałbym profesor Staniszkis jako prezydenta niż Bronisława Komorowskiego". "Jestem przekonany, że ci wszyscy, którzy są przekonani, że Komorowski ma drugą kadencję w kieszeni, mogą się zdziwić"- dodaje.

"Gdyby nie Macierewicz o Okrągłym Stole można by pomarzyć"

Gdyby nie Macierewicz moglibyśmy sobie pomarzyć o Okrągłym Stole. Jestem dumny, że jestem w jednej partii z człowiekiem, który przyczynił się do likwidacji tej zbrodniczej formacji, jaką było WSI - mówi Brudziński. Bilans zysków i strat związanych z likwidacją WSI jest korzystny - tłumaczy.

"Order dla Kuklińskiego, ale nie od tego prezydenta"

Pułkownik Kukliński to bohater. Nie byłoby nas dzisiaj w Pakcie Północnoatlantyckim, gdyby nie on. Ci, którzy nazywają go dziś zdrajcą, wywodzą się z formacji, która jako żywo przez WSI przerodziła się w długie ramię Moskwy. Kuklińskiemu należy się Order Orła Białego, ale to byłby chichot historii, gdyby pułkownik miał go dostać pośmiertnie z rąk tego prezydenta, który był przeciwny rozwiązaniu WSI - mówi Joachim Brudziński w RMF FM. Nie oczekuję od obrońcy WSI, żeby wychodził przed szereg tych, których tak silnie bronił i z którymi, z tego co słyszę, bardzo mocno jest związany - dodaje.

"Sprawą Hofmana przykrywają patologię i złodziejstwo"

Jest nowa odsłona infoafery, będzie dochodzenie w sprawie wyparowania milinów przy informatyzacji ZUS i powraca sprawa Adama Hofmana - mówi pytany o reakcje PiS na doniesienia o nieprawidłowościach w finansach posła PiS. Czy sprawa Hofmana ma przykryć infoaferę? Jestem przekonany - mówi gość RMF FM. Skala złodziejstwa, które jest w naszym państwie jest porażająca, przekroczyła granice tego, co znamy z Rywinlandu. Chodzi o to, żeby przykrywać patologie, które mają miejsce pod rządami obecnej ekipy - tłumaczy.

"PSL pompuje publiczną kasę"

Pompowali pieniądze publiczne. Ta pajęczyna postaci związanych z obozem władzy, to transferowanie miliardów złotych z budżetu, jest olbrzymia - mówi o członkach PSL gość RMF FM.

"15 lutego pomysł na służbę zdrowia"

15 lutego ogłosimy nasz pomysł na poprawę sytuacji w służbie zdrowia - ogłasza Joachim Brudziński w RMF FM. Sytuacja w służbie zdrowia nie poprawi się z dnia na dzień, ale będziemy mieli wolę i determinację żeby służbę zdrowia poprawiać - podkreśla. 

"Wywiad z błogosławieństwem biura prasowego"

Pojawiłem się u pana z błogosławieństwem biura prasowego - mówi pytany przez słuchaczy RMF FM czy Adam Hofman wyraził zgodę na jego występ w radiu RMF FM.

(ug)