Jędrzejów, Pasłęk, Jarosław, Bolesławiec, Leszno, a może Racibórz? W którymś z tych miast w najbliższą sobotę zaparkuje żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM, a nasz reporter opowie o historii, zabytkach czy lokalnych ciekawostkach. Co tydzień „Twoje Miasto w Faktach RMF FM” nadajemy z innego miejsca w Polsce, które wskażecie w głosowaniu na RMF24.pl! Decydować możecie do czwartku do godziny 12.

W tym tygodniu zapraszacie nas między innymi do świętokrzyskiego Jędrzejowa. Miasto słynie z niepowtarzalnej kolekcji zegarów słonecznych i przyrządów astronomicznych. Dzieje Jędrzejowa nierozerwalnie związane są również z cystersami.

A może wolelibyście, żebyśmy pojechali na Warmię i Mazury? Jeśli tak, musicie oddać swoje głosy na Pasłęk. Podziwiać tu można między innymi krzyżacki zamek czy otaczające starówkę obronne mury z basztami. Miasto wymieniane jest także jako jedno z miejsc ukrycia... Bursztynowej Komnaty.

W wielkopolskim Lesznie, którego dzieje sięgają XIV wieku, odwiedzić można między innymi ratusz zaliczany do najpiękniejszych w Polsce. Jeśli zdecydujecie, że to właśnie tam pojedziemy, z pewnością zajrzymy także na tor żużlowy. Miejscowa Unia Leszno to trzynastokrotny żużlowy mistrz kraju.

W tym tygodniu mamy także zaproszenia z południa Polski. Pan Arek zachęca do wizyty w Bolesławcu. To dolnośląskie miasto z bogatą historią dziś, w kraju i na całym świecie, znane jest przede wszystkim z unikatowej ceramiki.

Twoim Miastem w Faktach RMF FM może być także położony na Podkarpaciu Jarosław. Jeśli zdecydujecie, że to właśnie tam zawitamy w najbliższą sobotę, wyjaśnimy co sprawiło, że Jarosław przez wieki zwany był miastem kupców i jarmarków. Podążymy również szlakiem, na którym łączą się tutaj dzieje trzech wyznań i kultur: polskiej, ruskiej i żydowskiej.

Pani Ania zaprasza nas z kolei do Raciborza. Jak pisze, odwiedzić tutaj można piękny zamek raciborski czy basztę więzienną z 1574 roku. Jeśli pojedziemy do Raciborza z pewnością odkryjemy dla Was także sekrety mumii, która znajduje się w lokalnym muzeum.

Jak co tydzień decyzja należy tylko do Was. Zapraszamy do głosowania:

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF24.pl! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!