RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ukarano za doping byłych kolegów z drużyny Armstronga

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) ukarała półroczną dyskwalifikacją sześciu byłych kolegów z drużyny Lance'a Armstronga. Wszyscy kolarze przyznali się, że stosowali środki dopingujące.

Kary nałożono na kolarzy, którzy w 2012 roku nadal występowali w wyścigach. Są to Levi Leipheimer (obecnie Omega Pharma-Quickstep), Christian Vande Velde (Garmin-Sharp), David Zabriskie (Garmin-Sharp), Tom Danielson (Garmin-Sharp), George Hincapie (BMC) oraz Michael Barry (Sky). Wszyscy zostali zdyskwalifikowani na sześć miesięcy. Dodatkowo anulowano wyniki sportowe uzyskane przez nich w okresach, kiedy stosowali niedozwolone środki.

Uzasadniono dyskwalifikację Armstronga

Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA), która pozbawiła Lance'a Armstronga wszystkich siedmiu zwycięstw w Tour de France i dożywotnio go zdyskwalifikowała, wysłała w środę pełną dokumentację uzasadniającą tę decyzję. Akta mają ponad 1000 stron. Otrzymały je: Światowa Agencja Antydopingowa (WADA), Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) oraz Światowa Korporacja Triathlonu (WTC).

Dokumentacja zawiera zeznania 26 osób, w tym 15 kolarzy. Są w niej także maile, wyniki testów laboratoryjnych i materiały finansowe poświadczające wydawanie pieniędzy na niedozwolone środki dopingowe.

Źródło: RMF FM/PAP
Tagi: afera

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: