RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Narodowcy rezygnują z manifestacji przed ambasadą Izraela

Publikacja: Środa, 31 stycznia (14:46) Aktualizacja: Środa, 31 stycznia (14:00)

Robert Winnicki, szef Ruchu Narodowego ogłosił na konferencji prasowej, że środowiska narodowe rezygnują z organizacji pikiety przed ambasadą Izraela. "Dziś nie jest naszą intencją konfrontowanie się z państwem polskim" - mówi poseł.

Przypomnijmy, że dzisiaj była zaplanowana manifestacja środowisk narodowych przed ambasadą Izraela w Warszawie. 

Zgodę na manifestację wydał wcześniej stołeczny Ratusz. Szef MSWiA Joachim Brudziński uznał jednak, że demonstracja zagrażałaby bezpieczeństwu i interesom państwa, dlatego - jak informował reporter RMF FM Krzysztof Zasada - szef MSWiA, po konsultacjach z policją i ABW, polecił wojewodzie mazowieckiemu zablokowanie możliwości przeprowadzenia manifestacji.

Nasz dziennikarz ustalił również, że w komendzie stołecznej zwołano odprawę poświęconą zabezpieczeniu okolic ambasady.

Wczesnym popołudniem wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zwołał konferencję prasową, na której poinformował, że zdecydował o wydaniu zakazu poruszania się na obszarze wokół izraelskiej placówki w okresie od dzisiaj od godziny 13:00 do 5 lutego do północy.

(ag)

Źródło: PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: