RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Katastrofa promu na Filipinach

Niedziela, 14 września (07:30)

Co najmniej dwie osoby zginęły w katastrofie promu pasażerskiego, który zatonął w pobliżu wyspy Leyte w środkowej części Filipin. Ponad stu rozbitków udało się uratować. Prom "Maharlika II" zatonął podczas sztormu, w nocy z soboty na niedzielę.

Już teraz wiadomo, że nie wszyscy pasażerowie znajdowali się na liście osób płynących promem. Początkowo informowano, że na pokładzie były 84 osoby, w tym 26 członków załogi.

W 1987 roku prom Dona Paz zatonął z powodu kolizji z tankowcem. Zginęło wtedy ponad 4300 osób.

Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: