RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Eksplozja samochodu-pułapki w Iraku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Samochód-pułapka eksplodował w irackim mieście Ramadi, zabijając 7 osób i raniąc 21 - podała agencja Reutera, powołując się na źródła w policji. Wybuch nastąpił około godz. 11.30 czasu lokalnego (10.30 czasu polskiego) w uczęszczanym rejonie miasta.

Agencja Associated Press, powołując się na policję i źródła medyczne, opisuje miejsce jako okolice stacji benzynowej i nieczynnego kina w centrum Ramadi - miasta leżącego ponad 100 km na zachód od Bagdadu.

Częstotliwość aktów przemocy znacznie spadła w Iraku od 2008 roku, jednak do nadal dochodzi do ataków, szczególnie w Bagdadzie.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: