RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dyplomaci już nie popiratują w Polsce

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pod koniec roku policja zacznie wystawiać mandaty zagranicznym dyplomatom. Mimo że mają immunitet - donosi "Gazeta Wyborcza".

Jak wynika ze statystyk, w zeszłym roku fotoradary warszawskiej straży miejskiej przyłapały na przekraczaniu dozwolonej prędkości i wjeżdżaniu na skrzyżowania na czerwonym świetle 667 kierowców samochodów używanych przez dyplomatów i pracowników ambasad.

MSZ znalazł sposób na obejście immunitetu dyplomatycznego. W 62 państwach świata drogówki nie honorują immunitetów i wystawiają polskim dyplomatom mandaty. Nasi funkcjonariusze mogą się więc zrewanżować.

 (j.)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: mandat

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: