Piłkarze Bayernu Monachium i trzecioligowej Arminii Bielefeld wywalczyli po rzutach karnych awans do półfinału Pucharu Niemiec. Mistrzowie kraju wyeliminowali na wyjeździe Bayer Leverkusen, a w serii "jedenastek" trafił m.in. Robert Lewandowski.

Po 120 minutach w Leverkusen nie było bramek, choć obie drużyny miały swoje szanse. W 60. minucie sędzia nie uznał bramki Lewandowskiego, odgwizdując faul. Kilka minut później reprezentant Polski znalazł się w dogodnej sytuacji, ale jego strzał obronił Bernd Leno.

Konkurs rzutów karnych - w którym jako pierwsi do piłki podchodzili piłkarze Bayernu - rozpoczął się od trafienia Thomasa Muellera, a wkrótce potem świetnej interwencji Manuela Neuera po strzale zawodnika Bayeru Josipa Drmica. Kolejni wykonawcy "jedenastek" wykorzystywali swoje próby, w tym Lewandowski, który strzelał jako drugi w ekipie Bayernu. Polak oddał mocny strzał, myląc bramkarza. Ostatecznie Bawarczycy wygrali 5-3.

Do sensacji doszło w Bielefeld, gdzie trzecioligowa Arminia wyeliminowała Borussię Moenchengladbach 5-4 w karnych. Po 90 minutach i dogrywce było 1:1. W ekipie gospodarzy pomylił się tylko Marc Lorenz, natomiast wśród gości - Raffael (już w pierwszej serii) oraz Ibrahima Traore.

Piłkarze Arminii awansowali do półfinału Pucharu Niemiec po raz trzeci w historii - poprzednio w 2005 i 2006 roku. W obecnej edycji drużyna z Bielefeld wyeliminowała wcześniej dwie inne drużyny Bundesligi - Herthę Berlin i Werder Brema.

Z kolei piłkarze z Moenchengladbach stracili szansę wywalczenia pierwszego od 20 lat jakiekolwiek prestiżowego trofeum (w 1995 roku sięgnęli właśnie po Puchar Niemiec).

Już we wtorek z awansu cieszyły się Borussia Dortmund i VfL Wolfsburg. Podopieczni trenera Juergena Kloppa, bez kontuzjowanego Łukasza Piszczka, pokonali u siebie do dogrywce Hoffenheim 3:2, a asystę zaliczył Jakub Błaszczykowski. W ekipie rywali wystąpił Eugen Polanski.

Decydująca bramka padła w 107. minucie - zdobył ją uderzeniem z dystansu Sebastian Kehl.

W innym wtorkowym półfinale VfL Wolfsburg pokonał przed własną publicznością Freiburg 1:0.

Mecze półfinałowe odbędą się 28 i 29 kwietnia.