Nasi szczypiorniści wiedzą już z kim zmierzą się w fazie grupowej turnieju olimpijskiego. Rywalami Polaków będą Słoweńcy, Szwedzi, Niemcy i Egipcjanie. O ile faza grupowa nie wygląda na bardzo trudną, to z pewnością w ćwierćfinale trafimy na bardzo groźnego rywala.

Polacy z losowania mogą być w miarę zadowoleni. W fazie grupowej unikniemy najgroźniejszych rywali do medali, ale akurat na turnieju olimpijskim to nie musi być atut.

Spośród szczęściu drużyn do ćwierćfinału awansują cztery najlepsze. Do tej fazy powinniśmy awansować bez problemów. Później zaczną się schody. W grupie B mamy bowiem takie drużyny jak Francja, Dania, Chorwacja czy Katar. Bardzo możliwe, że to właśnie jeden z naszych ćwierćfinałowych rywali. A zdaniem wielu właśnie ćwierćfinał jest na igrzyskach kluczowy.

Z naszych grupowych rywali najgroźniejsi wydają się losowani z dość niskiego koszyka Niemcy, którzy świetnie zaprezentowali się na Mistrzostwach Europy w styczniu tego roku. Dobrą drużyną dysponują Słoweńcy i Szwedzi, ale to na pewno drużyny, które możemy spokojnie pokonać. Grono naszych rywali uzupełniają gospodarze Igrzysk - Brazylijczycy i Egipcjanie. Te drużyny powinny teoretycznie większość punktów rozdać rywalom.

Taką piłką grać będzie 12 reprezentacji na turnieju olimpijskim:

Igrzyska w  Rio de Janeiro rozpoczną się 5 sierpnia, a szczypiorniści walkę o medale zainaugurują dzień później. Wielki finał zostanie rozegrany dopiero na zakończenie igrzysk. Tytułu mistrzowskiego wywalczonego w Londynie będą bronić Francuzi. Polacy mają w dorobku jeden olimpijski medal w tej dyscyplinie. Zdobyliśmy go w Montrealu w 1976 roku.

Turniej piłkarzy ręcznych na Igrzyskach w Rio:

Grupa A: Francja, Dania, Chorwacja, Tunezja, Katar, Argentyna

Grupa B: POLSKA, Słowenia, Szwecja, Brazylia, Niemcy, Egipt

Turniej piłkarek ręcznych na Igrzyskach w Rio:

Grupa A: Norwegia, Rumunia, Czarnogóra, Brazylia, Hiszpania, Angola

Grupa B: Holandia, Rosja, Szwecja, Francja, Argentyna, Korea Południowa

(mal)