Polska zremisowała 1:1 z Ukrainą w ostatnim meczu eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata. Dla biało-czerwonych, swojego ósmego gola w tych eliminacjach zdobył Emmanuel Olisadebe. Polacy grali spokojnie - niezależnie od wyniku tego spotkania, Polska zapewniła już sobie awans do przyszłorocznych finałów.

Biało-czerwoni rozpoczęli to spotkanie w następującym składzie: 1-Jerzy Dudek - 2-Tomasz Kłos, 3-Bartosz Karwan 4-Michał Żewłakow, 5-Tomasz Wałdoch, 6-Tomasz Hajto, 7-Piotr Świerczewski 8-Marek Koźmiński 9-Marcin Żewłakow, 10-Arkadiusz Bąk, 11-Emmanuel Olisadebe. Jak mówili piłkarze, dobrą grą i zwycięstwem nad Ukrainą chcieli zatrzeć niemiłe wrażenie z Mińska, gdzie haniebnie przegrali z Białorusią aż 1:4. Bramkę dla biało-czerwonych zdobył w 40. minucie Emmanuel Olisadebe. W 81. minucie wyrównał Andriej Szewczenko. Posłuchaj co po meczu mówili kibice biało-czerwonych, z którymi rozmawiał Tomasz Maszczyk: