Była amerykańska zawodniczka została zaatakowana w miejscowości Brookline w stanie Massachusets, w pobliżu Bostonu. Dwaj napastnicy pobili ośmiokrotną mistrzynię olimpijską i ukradli twarz i ukradli jej skuter.

Z relacji Thompson wynika, że do napadu doszło w momencie, kiedy się zatrzymała i chciała zaparkować skuter. Pływaczka ma stłuczony nos i kilka ran na twarzy. Policja zatrzymała trzech nastolatków, przy których znaleziono skradziony pojazd.

Thompson jest jedną z najbardziej utytułowanych w historii amerykańskich pływaczek i olimpijek. Na igrzyskach wywalczyła w sumie 12 medali, w tym osiem złotych, trzy srebrne i brązowy. Zanim zakończyła karierę w 2004 roku, zdobyła też 18 tytułów mistrzyni świata na długim i krótkim basenie, startując w stylu dowolnym, motylkowym i zmiennym. Od kilku lat pracuje jako anestezjolog w szpitalu w Bostonie.