Wójt gminy Gostynin (Mazowieckie) został zatrzymany przez policję po tym, jak pod wpływem alkoholu przyjechał autem na zakończenie roku szkolnego. Polityk usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Jak poinformował mł. asp. Łukasz Rydzewski z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, w piątek do komendy wpłynęło zgłoszenie, że wójt Gostynina Edmund Z. pojawił się na uroczystościach szkolnych, będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna sam też przyjechał do szkoły samochodem.

Policyjny patrol potwierdził ten fakt. Badanie alkomatem wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wójt został przewieziony na komendę, a następnie w toku wykonywanych czynności prokurator zlecił zatrzymanie mężczyzny w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych z uwagi na podejrzenie kierowania w stanie nietrzeźwości - powiedział policjant. 

Jak poinformował po południu Rydzewski, prokurator postawił Edmundowi Z. zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wójt nie przyznał się do zarzuconego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Po zakończeniu czynności prokuratorskich został zwolniony do domu.

Wójt Gminy Gostynin Edmund Z. już wcześniej był karany za jazdę po alkoholu. Jak podawał w 2015 r. portal Gostynin.info polityk został zatrzymany do kontroli drogowej w Rzgowie koło Łodzi. W wydychanym powietrzu miał wówczas między 0,2 do 0,5 prom. alkoholu. Wtedy tymczasowo stracił prawo jazdy.