RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Koniec problemów z wodą w gminie Baboszewo

Autor: Publikacja: Piątek, 21 października (19:45) Aktualizacja: Piątek, 21 października (19:00)

Po ponad trzech tygodniach zniknęły zakazy korzystania z wody w kranach w gminie Baboszewo na północy Mazowsza. Pod koniec września w wodociągu wykryto groźne dla zdrowia bakterie.

Woda nie nadawała się do picia, gotowania czy kąpieli, bo wykryto w niej m.in. bakterie z grupy coli i enterokoki kałowe. Problem dotyczył ok. 5700 mieszkańców 39 miejscowości.

Najnowsze wyniki badań potwierdzają, że w wodzie nie ma już bakterii.

Władze gminy Baboszewo planują nową inwestycję, która zmniejszy ryzyko powtarzania się podobnych sytuacji.


Źródło: RMF FM
Tagi: woda

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: