Tragiczny wypadek w Żorach. We wtorek rano na ul. Armii Krajowej zginął 57-letni motocyklista. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wyprzedził trzy pojazdy, po czym w rejonie zwężenia drogi zderzył się czołowo z samochodem nadjeżdżającym z naprzeciwka.

Jak przekazał rzecznik żorskiej policji asp. Marcin Leśniak, wypadek ten miał miejsce ok. godz. 6:00 na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej (pełniącej funkcję zachodniej obwodnicy miasta) i Wodzisławskiej, pod wiaduktem tej drugiej.

Kierujący motocyklem Ducati jechał od południa dwujezdniową ul. Armii Krajowej, która w rejonie węzła z ul. Wodzisławską zwęża się z dwóch jezdni do jednej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem 57-letni mężczyzna, jadąc od Alei Zjednoczonej Europy w kierunku ul. Rybnickiej wyprzedzał trzy pojazdy, po czym stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w jadący z naprzeciwka samochód - powiedział powiedział rzecznik.

W wyniku zdarzenia motocyklista poniósł śmierć na miejscu, reanimacja nie przyniosła skutku. W tym miejscu, w związku z czynnościami dochodzeniowo-śledczymi, kierowcy napotykali na utrudnienia.