RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Na lotnisku rozbił się szybowiec. Pilot się katapultował

Publikacja: Piątek, 4 sierpnia (20:50) Aktualizacja: Sobota, 5 sierpnia (09:00)

Na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu rozbił się szybowiec. Pilot katapultował się, nie odniósł poważniejszych obrażeń - poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu Mariusz Kwiatkowski.

Szybowiec rozbił się na płycie lotniska. Pilot katapultował się, nic poważniejszego mu się nie stało.

Na miejsce wypadku skierowane zostały trzy zastępy straży pożarnej. Kiedy przybyli strażacy, pilot znajdował się już po opieką zespołu ratownictwa miejskiego. Teren zdarzenia został zabezpieczony - zaznaczył dyżurny KW PSP.

Przyczyny i okoliczności rozbicia się szybowca będzie wyjaśniała policja pod nadzorem prokuratora i Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: