RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

​Policjanci przejęli ponad 60 kilogramów narkotyków

Publikacja: Czwartek, 15 grudnia (10:32) Aktualizacja: Czwartek, 15 grudnia (10:00)

Ponad 60 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości blisko 3 mln złotych przejęli policjanci z Lublina. Zatrzymali dwie osoby. Narkotyki miały trafić do lubelskich pseudokibiców.

Policjanci wkroczyli do jednego z mieszkań w Warszawie, które było wykorzystywane jako magazyn. Zabezpieczyli prawie 50 kg suszu roślinnego, 13 kg klefedronu oraz blisko 2,5 tysiąca tabletek o właściwościach mefedronu.

Narkotyki były pochowane w torby foliowe, walizki i plecaki. W mieszkaniu znajdował się też sprzęt do uprawy marihuany. Policjanci zatrzymali dwóch wychodzących stamtąd mężczyzn: 32-latka i 34-latka.

Sprawcy byli kompletnie zaskoczeni. Przy jednym z nich mundurowi znaleźli woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego oraz ponad 23 tysiące złotych - informuje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na około 3 mln zł.

W Prokuraturze Okręgowej w Lublinie mężczyźni usłyszeli zarzut wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi im do 12 lat więzienia. Młodszy z mężczyzn najbliższe trzy miesiące spędzie w areszcie, starszy został objęty policyjnym dozorem.

 

Źródło: RMF24

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: