Jan Szymański został zdyskwalifikowany na dystansie 1500 m w zawodach Pucharu Świata w Hamar. Polski panczenista stracił prowadzenie w tej konkurencji w klasyfikacji generalnej PŚ. W Norwegii zwyciężył Rosjanin Denis Juskow (1.45,07).

Startujący w ostatniej, dziesiątej parze Szymański na tzw. prostej krzyżówkowej nie ustąpił pierwszeństwa Kjeldowi Nuisowi. Holender zajął drugie miejsce (1.45,80) i awansował na pozycję lidera cyklu na 1500 m. Na trzeciej pozycji w Hamar uplasował się Kanadyjczyk Denny Morrison (1.46,03).

Mistrz olimpijski z Soczi Zbigniew Bródka był 8. (1.46,84), a Konrad Niedźwiedzki - 9. (1.46,95).

W klasyfkacji PŚ Nuis (336 pkt) wyprzedza o 51 punktów Norwega Sverre Lunde Pedersena. Po 261 pkt zgromadzili Szymański i Holender Wouter olde Heuvel.