Sondażowe wyniki głosowania, pierwsze gorące komentarze, relacje ze sztabów i polityczne prognozy: zapraszamy na Wieczór Wyborczy w RMF FM i na RMF 24! 12 lipca w II turze Polacy wybierają prezydenta. Lokale wyborcze zamknięte zostaną o 21:00, chwilę później dowiemy się, kto obejmie najwyższy urząd w kraju.

Komu zaufają wyborcy, który z kandydatów zyska największe społeczne poparcie? Program którego z nich Polacy uznają za najciekawszy?

Ilu Polaków skorzysta z prawa do głosowania? Czy tegoroczne wybory będą rekordowe, jeśli chodzi o frekwencję?

Jak rozłożą się głosy? Który z kandydatów zwycięży w poszczególnych województwach? Na kogo zagłosują kobiety, a na kogo mężczyźni?

Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas wieczoru wyborczego w RMF FM i na RMF 24! Zaczynamy po godz. 20.

Na specjalne wydania Faktów RMF FM zapraszamy w imieniu Tomasza Staniszewskiego - co pół godziny: o 21:00, 21:30, 22:00, 22:30 i 23:00. W nich oczywiście relacje reporterów, analizy, komentarze.

Po prostu Polska. Studio wyborcze RMF FM i DGP

Na RMF24 oraz na naszych profilach społecznościowych (Twitter, Facebook, YouTube) Marcin Zaborski, gospodarz Popołudniowej Rozmowy w RMF FM wraz z Markiem Tejchmanem, zastępcą redaktora naczelnego "Dziennik Gazeta Prawna", poprowadzą studio wyborcze "Po prostu Polska".

Ich gośćmi będą prof. Magdalena Mikołajczyk - politolog z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, prof. Antoni Dudek - politolog UKSW oraz przedstawiciele Młodych Demokratów i Forum Młodych PiS: Dawid Szala oraz Michał Szpądrowski.

Nie zabraknie także komentarza prowadzącego Poranną rozmowę w RMF FM Roberta Mazurka.

Dziennikarze będą komentować i analizować sondażowe wyniki głosowania. Zajrzymy do sztabów wyborczych, pokażemy przemówienia poszczególnych kandydatów.

Reporterzy RMF FM Patryk Michalski, Mariusz Piekarski, Tomasz Skory, Krzysztof Zasada, Grzegorz Kwolek, Paweł Balinowski, Krzysztof Berenda oraz Michał Dobrołowicz będą relacjonować to, co dzieje się w sztabach i Państwowej Komisji Wyborczej.

Powyborczy poranek w RMF FM

Komentarzy i analiz nie zabraknie oczywiście również w powyborczy poniedziałkowy poranek! W Faktach RMF FM przedstawimy najświeższe informacje, a Robert Mazurek zaprasza na rozmowy z politykami o 08:00 i 09:00.

Zarówno w czasie niedzielnego Wieczoru Wyborczego, jak i w poniedziałek, najbardziej aktualne informacje, komentarze, prognozy i symulacje znajdziecie oczywiście na RMF24: już teraz zapraszamy na specjalne relacje na żywo!

Śledźcie nasze portale społecznościowe i hasztagi: #PoProstuPolska i #wyboryRMF.