93. gala rozdania Oscarów odbędzie się już 25 kwietnia. Organizatorzy ujawnili nowe informacje dotyczące tego, jak dokładnie ma wyglądać hollywoodzkie święto kina. Nowością jest m.in. fakt, że nominowane piosenki usłyszymy w całości przed właściwą galą.

Producenci ogłosili, że tegoroczna gala będzie poprzedzona wprowadzającym programem "Oscars: Into the Spotlight", a po niej nastąpi podsumowanie - "Oscars: After Dark". "Sugerujemy, żebyście obejrzeli całość - inaczej przegapicie coś naprawdę nieoczekiwanego i fajnego" - zachęcają w komunikacie. 

Nowością jest fakt, że nominowane piosenki usłyszymy nie na gali, ale w programie ją poprzedzającym. Wykonają je Celeste, H.E.R., Leslie Odom Jr., Laura Pausini, Daniel Pemberton, Molly Sandén i Diane Warren. Wszystkie występy zostaną wcześniej nagrane - cztery na tarasie należącego do Akademii muzeum filmowego, które ma zostać otwarte dla zwiedzających dopiero we wrześniu, a jedna w Húsavík na Islandii.

Przypomnijmy, że o Oscara za najlepszą piosenkę walczą w tym roku "Fight For You" z filmu "Judas and the Black Messiah", "Hear My Voice" z filmu "Proces siódemki z Chicago", "Húsavík" z filmu "Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga", "Io Si" z filmu "Życie przed sobą" i "Speak Now" z "One Night in Miami...".

Oprócz nominowanych piosenek, w 90-minutowym programie poprzedzającym galę widzowie mają m.in. zajrzeć za kulisy ceremonii i przyjrzeć się temu, jak wyglądała droga, która doprowadziła nominowanych artystów do tego wyjątkowego momentu. Z kolei program po ceremonii ma zawierać m.in. wywiady z gwiazdami. 

Jak będzie wyglądać tegoroczna gala?

W tym roku głównym miejscem odbywania się oscarowej gali będzie stacja kolejowa Union Station w Los Angeles. Na razie nie wiadomo, jaką dokładnie rolę odegra dotychczasowa lokalizacja - Dolby Theatre, która ma również zostać jakoś wykorzystana. Gwiazdy, które nie będą mogły dotrzeć na uroczystość, mają się łączyć satelitarnie m.in. z Paryża i Londynu. 

Organizatorzy gali zapowiadają, że będzie ona jak film i zapewniają, że zachowają wszystkie środki bezpieczeństwa niezbędne w czasach pandemii koronawirusa. 

Jak ogłoszono, w roli prezenterów na ceremonii wystąpią takie gwiazdy jak: Angela Bassett, Halle Berry, Don Cheadle, Bryan Cranston, Harrison Ford, Regina King, Marlee Matlin, Rita Moreno, Reese Witherspoon i Zendaya. Zgodnie z tradycją, statuetki w kategoriach aktorskich wręczą ubiegłoroczni zwycięzcy - Laura Dern, Joaquin Phoenix, Brad Pitt i Renée Zellweger. 

Wśród wręczających statuetki znalazł się też koreański reżyser Bong Joon Ho. Jego film "Parasite" triumfował w ubiegłym roku m.in. w kategoriach "najlepszy film międzynarodowy" i "najlepszy film".

Polskim akcentem na oscarowej gali jest w tym roku nominacja dla Dariusza Wolskiego za zdjęcia do filmu "Nowiny ze świata" Paula Greengrassa z Tomem Hanksem w roli głównej.