To może być historyczny mecz. Na mundialu w Katarze polscy piłkarze walczą dziś z Argentyną o wyjście z grupy i awans do 1/8 finału mistrzostw świata. W wygraną biało-czerwonych wierzy 11 proc. ankietowanych w sondażu United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM.

W sobotę drużyna pod wodzą Czesława Michniewicza pokonała Arabię Saudyjską 2:0. W swoim pierwszym meczu na mundialu biało-czerwoni natomiast bezbramkowo zremisowali z Meksykiem.

Reprezentacja Polski prowadzi w tabeli grupy C z dorobkiem 4 punktów. Wyprzedza o jeden Argentynę i Arabię Saudyjską, a o trzy Meksyk.

Polscy piłkarze w przypadku co najmniej remisu z Argentyną na pewno awansują do 1/8 finału mistrzostw świata. Biało-czerwonym udałoby się to po raz pierwszy od 1986 roku.

Początek spotkania o godz. 20.

Większość ankietowanych w sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM uważa jednak, że Argentyna wygra dzisiejsze spotkanie. Takie wynik wskazuje ponad 59 proc. pytanych.

W zwycięstwo Polaków wierzy 11 proc. badanych. Remis obstawia niespełna 15 proc.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 18-20 listopada na grupie 1000 osób metodą mieszaną: CATI (wywiad telefoniczny wspomagany komputerowo) i CAWI (wywiad przeprowadzany internetowo).

Mundial z RMF24

Wszystko o mundialu na stronie RMF24.pl, a także w naszych mediach społecznościowych - na TwitterzeFacebooku i Instagramie. Wpiszcie koniecznie #MundialRMF!

Codziennie po godzinie 20:00 zapraszamy także na specjalny program "Stały fragment gry" z relacjami naszych wysłanników do Kataru. Transmisja na żywo na stronie głównej RMF24.pl i w mediach społecznościowych.

Polska - Argentyna na Stadionie 974

Ostatni mecz fazy grupowej nasza reprezentacja zagra na Stadionie 974. To obiekt, który powstał z kontenerów transportowych.

Jak się okazuje, dziś obiekt i teren wokół niego został zamknięty na kilkanaście godzin przed spotkaniem. O czym możecie posłuchać w relacji Pawła Pawłowskiego prosto z Kataru.

Po więcej filmów i zdjęć naszych specjalnych wysłanników na mundial w Katarze odsyłamy Was do naszych mediów społecznościowych.