Matura 2024 z fizyki odbędzie się m.in. w dniach 23 i 24 maja. W tym artykule znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące terminów tegorocznego egzaminu dojrzałości z fizyki.

Matura 2024 rozpocznie się 7 maja i potrwa do 25 maja. Część pisemną zaplanowano na dni 7-24 maja, a część ustną - 11-16 maja (z wyjątkiem 12 maja), a także 20-25 maja. Matury pisemne są przeprowadzane w dwóch porach - porannej od godziny 9:00 oraz popołudniowej od godziny 14:00.

Matura z fizyki. Terminy

Terminy egzaminów dojrzałości są wspólne dla Formuły 2023 i Formuły 2015.

Oto terminy główne pisemnej matury z fizyki:

  • na poziomie rozszerzonym - 23 maja (czwartek), godz. 9:00;
  • (fizyka) w języku obcym dla absolwentów szkół lub oddziałów dwujęzycznych, poziom rozszerzony - 24 maja (piątek), godz. 13:45.

Oto daty pisemnego egzaminu z fizyki w przypadku terminu dodatkowego:

  • na poziomie rozszerzonym - 13 czerwca (czwartek), na godz. 9:00.

Jeśli chodzi o termin poprawkowy, pisemny egzamin odbędzie się 20 sierpnia (wtorek).

Matura 2024. Kiedy wyniki?

Wszyscy maturzyści w 2024 roku, niezależnie od tego, czy przystąpili do egzaminu w sesji głównej, czy dodatkowej, poznają swoje wyniki 9 lipca. Tego dnia uczniowie będą mieli możliwość sprawdzenia rezultatów swoich egzaminów dojrzałości przez internet. Ponadto, 9 lipca to dzień, w którym absolwenci mogą odebrać w szkołach świadectwa maturalne, aneksy oraz szczegółowe informacje dotyczące uzyskanych wyników. Data ta oznacza również publikację ogólnodostępnych danych statystycznych na temat zdawalności, średnich wyników z poszczególnych przedmiotów i innych istotnych informacji związanych z maturami.


Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) umożliwia sprawdzenie wyników matur online poprzez Zintegrowany Interfejs Użytkownika (ZIU), dostępny na stronie ziu.gov.pl. Aby zalogować się i uzyskać dostęp do swoich wyników, maturzyści muszą użyć numeru PESEL oraz hasła, które otrzymali w szkole. Istnieje również możliwość zalogowania się do systemu za pomocą Profilu Zaufanego, bankowości elektronicznej, e-dowodu lub kodu QR za pośrednictwem aplikacji mObywatel 2.0. System ZIU jest przeznaczony nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli oraz dyrektorów szkół, co umożliwia szeroki dostęp do informacji edukacyjnych.

Informacje o maturze w specjalnym raporcie RMF FM

Najważniejsze informacje dotyczące matury 2024 znajdziecie w naszym specjalnym raporcie na stronie RMF24. Możecie tam znaleźć m.in. przykładowe zadania maturalne wraz z rozwiązaniami.

W dniach, w których odbędą się egzaminy maturalne, na naszej stronie internetowej znajdziecie arkusze, a także odpowiedzi i przykładowe rozwiązania z wybranych przedmiotów.