Przebywający na domowej kwarantannie wicemistrz świata w biegu na 800 metrów Adam Kszczot nagrał film instruktażowy, w jaki sposób efektywnie trenować w czterech ścianach. Poradnik powstał w ramach publikowanego w internecie przez lekkoatletę cyklu "Profesor radzi".

Nic nas tak nie dotknęło w ostatnich miesiącach, jak koronawirus i ograniczenia, które na nas wszystkich sprowadził. Trzeba trenować w domu. Ja na kwarantannie specjalnie dla was nagrałem filmik instruktażowy. To około godziny dobrego treningu domowego. Możecie ćwiczyć razem ze mną - wyjaśnia na wstępie umieszczonego na Youtube filmu dwukrotny srebrny medalista MŚ, który przebywa na domowej kwarantannie po powrocie ze zgrupowania w USA.

Najlepszy w kraju średniodystansowiec pokazuje i objaśnia między innymi, jak właściwie przeprowadzić rozgrzewkę oraz rozciągnąć mięśnie. Prezentuje różnego rodzaju ćwiczenia, takie jak: skłony na trzy sekcje, przysiady bułgarskie, klasyczne pompki, przeskoki w przód i w tył. Radzi też, jak wykorzystać w treningu gumy czy kanapę.

Filmowy poradnik treningowy to kolejny z przykładów dużej aktywności lekkoatlety z Łodzi w internecie. Powstał on w ramach cyklu "Profesor radzi". Tak o Kszczocie często mówią dziennikarze z uwagi na to, jak pod względem taktycznym rozgrywa swoje biegi. Utytułowany zawodnik odkrywa na filmach sekrety swoich sukcesów, opowiadając między innymi o technice wykonywania biegowych ćwiczeń oraz aspektach psychologicznych i ambicji w sporcie.