Jeden z zawodników, którzy są w siedmioosobowej reprezentacji kraju na rozpoczynający się w poniedziałek Turniej Czterech Skoczni, miał pozytywny wynik testu na Covid-19 - poinformował Polski Związek Narciarski. Ujawniono, że chodzi o Klemensa Murańkę.

Po wczorajszych testach w Oberstdorfie mamy jeden wynik pozytywny wśród zawodników. Na razie nie mamy informacji, który z zawodników jest z testem pozytywnym, czekamy na informacje z sanepidu niemieckiego - napisano na twitterowym koncie portalu skaczemy.pl. 

Później potwierdzono, że chodzi o Klemensa Murańkę. Niemiecki sanepid potwierdził, iż pozytywny test wśród naszych reprezentantów ma Klemens Murańka, który od razu został odizolowany od reszty grupy. Czekamy na kolejne wytyczne niemieckiego sanepidu. Klemensa samopoczucie ok, bez objawów. Cała grupa również w pełnym zdrowiu - napisano na profilu skaczemy.pl.

W polskiej kadrze na TCS są: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Maciej Kot.

Rywalizacja rozpocznie się w poniedziałek od oficjalnego treningu i kwalifikacji w Oberstdorfie. W poprzedniej edycji triumfował Kubacki.