Nie czekaj na innych - korzystaj z aplikacji ProteGO Safe - aplikacji, która powiadamia o kontakcie z koronawirusem - apeluje resort cyfryzacji.

Ministerstwo przypomniało, że liczba chorych na koronawirusa w Polsce przekroczyła 40 tysięcy. Zmarło ponad 1,6 osób. Każdego dnia dowiadujemy się o nowych przypadkach. Według MC, wakacje to czas kiedy wirus "podróżuje" po całej Polsce.

Resort apeluje o korzystanie z aplikacji ProteGO Safe, która powiadamia o kontakcie z koronawirusem. Podkreśla, że po zainstalowaniu ProteGO Safe w telefonie - aplikacja poprosi o włączenie funkcji monitorowania ryzyka. Według resortu cyfryzacji, ProteGO Safe stale monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których także jest zainstalowana.

Ministerstwo zapewnia, że aplikacja nie zbiera informacji o użytkownikach, zbiera jedynie informacje o spotkaniach urządzeń.

Ponadto MC informuje, że otrzymanie powiadomienia nie jest jednoznaczne z obowiązkiem odbycia kwarantanny domowej.

"Otrzymanie powiadomienia nie oznacza, że jesteś chory lub że chorzy są Twoi bliscy, nikt nie dowie się, że miałeś kontakt z osobą zakażoną (Ty też nie dowiesz się, kto - z kim miałeś kontakt - zachorował, a chory nie wie do kogo wysyła powiadomienie), po otrzymaniu powiadomienia nie musisz przerywać wakacji (jeśli na nich jesteś), ale ważne, aby skontaktować się z lekarzem (wraz z powiadomieniem dostaniesz wszelkie niezbędne informacje)" - przekazuje resort.