Ministerstwo Zdrowia podało, że spośród 759 dzisiejszych nowych przypadków koronawirusa, aż 140 pojawiło się na Mazowszu. Przypadki zakażeń pojawiły się m.in. w Domu Pomocy Społecznej pod Radomiem.

W Domu Pomocy Społecznej Jedlanka u jednego z pracowników potwierdzono zakażenie już w ubiegłym tygodniu. Sytuacja wydawała się uspokajać, ale - jak informują służby sanitarne - nagle pojawiły się nowe zarażenia. W sumie w placówce Covid-19 potwierdzono u czterech pracowników. 

Rzecznik Starosty Radomskiego przekazał nam, że cała czwórka od tygodnia przebywa poza placówką. Jak dodaje, po wykonaniu ponad 180 testów, radomski sanepid stwierdził, że ponad 175 z nich jest negatywnych, co oznacza, że podopieczni nie są zakażeni koronawirusem. Jedna osoba spośród pensjonariuszy ma mieć wykonany ponowny test, gdyż wynik jest niejednoznaczny. Osoba ta - tłumaczy Marcin Genca, rzecznik starosty - znajduje się od kilku dni w izolatce.

Według danych sanepidu z Radomia, z 30 sierpnia w sumie w regionie od początku pandemii odnotowano 1553 przypadki zakażenia, 90 osób zmarło. W całym województwie mazowieckim na Covid-19 zachorowało ponad 9 tys. osób, a ponad 400 zmarło.

W województwie mazowieckim znajduje się także objęty czerwoną strefą powiat lipski, oraz będący w żółtej strefie powiat żuromiński.