W Polsce zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. Ofiara koronawirusa to 73-latek, która był hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Stan mężczyzny od początku był określany jako ciężki.Informację o śmierci pacjenta podał resort zdrowia, a potwierdziła ją rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka. "Pacjent przebywał na OIOM-ie" - podała rzeczniczka.


73-letni mężczyzna trafił do szpitala w ubiegły piątek. Mężczyzna ze względu na podeszły wiek i inne schorzenia od początku znajdował się w grupie podwyższonego ryzyka, jego stan był określany jako ciężki. 

Urszula Małecka, rzeczniczka szpitala informowała, że pacjent trafił do szpitala z objawami ciężkiego przypadku koronawirusa: zapaleniem płuc i niewydolnością oddechową.

Mężczyzna zaraził się poprzez kontakt z inną osobą z rodziny, która przyjechała do Polski z wizytą ze Stanów Zjednoczonych.

Bliscy mężczyzny trafili na obserwację.

Koronawirus w Polsce

W Polsce potwierdzono 68 przypadków zakażenia koronawirusem - w tym dwie ofiary śmiertelne. 

Wczoraj w Poznaniu zmarła 57-letnia kobieta. Kobieta posiadała też inne schodzenia.  

Kobieta przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu; od początku jej stan był ciężki; miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, była podłączona do respiratora i utrzymywania w stanie śpiączki farmakologicznej. Kobieta miała wcześniej poważne problemy zdrowotne - przekazały władze miasta.

Zmarła kobieta w ostatnim czasie nie była za granicą i nie miała kontaktu z osobą, która miałaby podejrzenie lub rozpoznanie choroby COVID-19. Według wstępnych ustaleń, kilkanaście dni temu miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch.

Hospitalizowana jest również najbliższa rodzina kobiety.

>>>SPRAWDŹ, ILE OSÓB CHORUJE W POLSCE I NA ŚWIECIE<<<