W całym kraju otworzyło się dzisiaj ponad 1600 siłowni i klubów fitness. Takie dane podaje Polska Federacja Fitness na podstawie danych z kart abonamentowych.

Mimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa dziś otwarta została co druga siłownia w kraju.

Które z placówek zostały otwarte? To każdy musi sprawdzić indywidualnie na stronie internetowej lub telefonicznie. Polska Federacja Fitness nie ma zamiaru publikować mapy otwartych klubów, by nie ułatwiać tym pracy policji czy sanepidu.

Tomasz Napiórkowski z federacji ostrzega jednak, że klienci siłowni mogą spodziewać się kontroli. "Policja ma prawo wylegitymować i my w komunikatach naszych klientów informowaliśmy" - wyjaśnia w rozmowie z reporterem RMF FM Krzysztofem Berendą i dodaje, że formalnie zakazu korzystania z siłowni nie ma.

Ukarana może być siłownia. Kary nakładane przez sanepid za nieprzestrzeganie obostrzeń mogą wynieść do 30 tys. zł.

Co Polacy sądzą o otwieraniu biznesów wbrew obostrzeniom?


Z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazeta Prawnej" wynika, że prawie połowa badanych popiera przedsiębiorców, którzy otwierają swoje biznesy wbrew obostrzeniom: 46,6 proc. popiera ich działania (28,3 proc. "zdecydowanie" je popiera, 18,3 proc. "raczej" popiera). 

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na otwarcie swoich biznesów, nie mogą liczyć na poparcie 40,4 proc. ankietowanych (11,7 proc. "zdecydowanie" nie popiera takich decyzji, 28,7 "raczej" ich nie popiera). 13 proc. badanych nie ma zdania na ten temat.

Sondaż został przeprowadzony 22 stycznia metodą CATI, próba: 1000 osób.

Dług branży fitness przekroczył 14 mln zł

Zadłużenie centrów i klubów fitness, siłowni oraz trenerów prowadzących kursy, zajęcia sportowe czy rekreacyjne przekroczyło na początku roku 14 mln zł - podał Krajowy Rejestr Długów. Rekordzista - warszawska spółka z o.o., ma do spłacenia prawie 1 mln zł.

Ministerstwo Zdrowia: Nie możemy pozwolić sobie na otwarcie restauracji, siłowni i klubów fitness

Resort zdrowia nadal podtrzymuje, że nie można pozwolić sobie na otwarcie restauracji, siłowni i klubów fitness.

Mówił o tym minister Adam Niedzielski, pytany w Porannej rozmowie w RMF FM, dlaczego od poniedziałku 1 lutego sklepy w galeriach handlowych są otwarte, nie ma już godzin dla seniorów, natomiast nie działają m.in. place zabaw, siłownie, kluby i centra fitness. Z kolei restauracje i kawiarnie mogą wydawać jedzenie tylko na wynos i na dowóz.

"W restauracji jesteśmy bez maseczki, jesteśmy w interakcji godzinę, czy półtorej, rozmawiamy ze sobą, czyli wydalamy aerozole, to samo w siłowni - gdzie się pocimy, jest przyspieszone tętno. To są pewne oczywistości" - tłumaczył.