O zawieszenie rozgrywek piłkarskich na kilka tygodni zaapelował Jakub Błaszczykowski. 108-krotny reprezentant Polski i piłkarz Wisły Kraków za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócił się z apelem do "Władz Polskiej Piłki".

Zarząd PZPN zdecydował na nadzwyczajnym posiedzeniu o kontynuacji rozgrywek piłkarskich w kraju na trzech najwyższych szczeblach zgodnie z terminarzem. Jednocześnie podjęto decyzję ws. rozwiązań na wypadek, gdyby ligowa rywalizacja musiała być jednak przerwana.

Kapitan Wisły Kraków zaapelował o ponowne przemyślenie tej decyzji.

"Po wielu przeprowadzonych rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami wszystkich zawodów polskiej piłki zwracam się z gorącą prośbą do osób zarządzających naszym sportem w Polsce, o przemyślenie ostatnich decyzji związanych z kontynuowaniem rozgrywek najwyższych lig piłkarskich" - napisał.

Błaszczykowski podkreślił, że w obliczu tak poważnego zagrożenia, jakim jest koronawirus "na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów, ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia".

Błaszczykowski wyraził przekonanie, że najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni.

"Tak, aby dać sobie czas na wypracowanie docelowej decyzji, przemyślanej i zgodnej z decyzjami władz państwowych i UEFA, które mają zapaść w najbliższym czasie. Po wielu przeprowadzonych rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami wszystkich zawodów polskiej piłki zwracam się z gorącą prośbą do osób zarządzających naszym sportem w Polsce o przemyślenie ostatnich decyzji związanych z kontynuowaniem rozgrywek najwyższych lig piłkarskich.

- W obliczu tak poważnego zagrożenia jakim jest koronawirus, na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów, ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia.

- W moim najgłębszym przekonaniu najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni, tak aby dać sobie czas na wypracowanie docelowej decyzji, przemyślanej i zgodnej z decyzjami władz państwowych i UEFA, które mają zapaść w najbliższym czasie" - uzasadnił Błaszczykowski.

Zbigniew Boniek popiera pomysł

"Jestem za" - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek w odpowiedzi na apel Jakuba Błaszczykowskiego o zawieszenie rozgrywek. Prezes PZPN oczekuje jednak ustalenia szczegółów między piłkarzami a klubami.

"Kuba masz rację, uzgodnicie z klubami zasady (sytuacja wyjątkowa) ‘we don’t play’, np. bezpłatne urlopy do końca zawieszenia rozgrywek. Jestem za. Ps. Kluby na razie chcą grać. Dla mnie osobiście każda wersja do przyjęcia" - napisał Boniek na Twitterze.