W niedzielę rusza 3. Kraków Green Film Festival. Festiwal filmów ekologicznych odbędzie się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, jednak jeżeli ktoś z powodu obaw nie przyjdzie na plenerowe pokazy – będzie mógł zobaczyć w tym roku filmy na darmowym serwisie VOD!

W tegorocznej edycji zgłoszono aż 1000 produkcji, a o nagrodę główną powalczy 70 najlepszych obrazów. 3. edycja Green Film Festival potrwa od 16 do 23 sierpnia.

Festiwalowe kina plenerowe zostaną zaaranżowane bezpiecznej formie, zgodnie z zaleceniami WHO i odpowiednich służb. Wydarzenie jest darmowe i będzie również możliwość obejrzenia filmów, prelekcji i dyskusji w internecie poprzez bezpłatną platformę streamingową.

3. Kraków Green Film Festival odbędzie się w sześciu plenerowych kinach na terenie Krakowa. Do konkursu głównego zakwalifikowano 53 produkcje, a do tego zaprezentowanych zostanie blisko 20 filmów w formie pokazów specjalnych.

Większość filmów będzie miało w Krakowie polską premierę, a dla części z nich będzie to również światowa premiera.

W konkursie znajdą się też filmy, które w ciągu ostatniego roku zdobyły nagrody na największych światowych festiwalach, jak np. "Kraina Miodu" - laureat 1. nagrody na festiwalu Sundance i zdobywca podwójnej nominacji do Oscara. Na ekranie pojawią się też inne wybitne produkcje, jak choćby szeroko komentowane: "Antropocen. Epoka Człowieka", "Zatoka Cieni" czy "Prawdziwe Oblicze Transportu Zwierząt".

Jak przekonują organizatorzy - mimo pandemii koronawirusa, problemy związane z klimatem nadal są bardzo aktualne. Dlatego, jak co roku, głównym zadaniem festiwalu jest promowaniem proekologicznych postaw i idei zrównoważonego rozwoju. Ziemia poradzi sobie bez nas doskonale, ale my bez niej sobie nie poradzimy. Nie bądź bezczynny, nie pozwól, aby ten świat się skończył - słyszymy w filmie, który zapowiada tegoroczną edycję festiwalu.

SPRAWDŹ TAKŻE: Bezpłatny serwis VOD Kraków Green Film Festival!