Cristiano Ronaldo jednym gestem wpłynął na światowe giełdy – i zaszkodził spożywczemu gigantowi. Wystarczyło, że w czasie konferencji prasowej odstawił butelki z gazowanym napojem.

Incydent miał miejsce podczas konferencji prasowej w przeddzień meczu Portugalii i Węgier, które na Euro 2020 rywalizują w grupie F, nazywanej "grupą śmierci".

W trakcie spotkania z dziennikarzami Cristiano Ronaldo ostentacyjnie odsunął od siebie dwie przygotowane na stole butelki Coca-Coli.

Następnie Portugalczyk podniósł butelkę z wodą i zaapelował: "Pijcie wodę".

Ronaldo jest znanym zwolennikiem zdrowego trybu życia, przestrzega restrykcyjnej diety i unika produktów zawierających cukier. Jego zachowanie wywołało jednak niemałe zaskoczenie. Coca-Cola jest bowiem jednym z oficjalnych sponsorów Euro 2020.

Euro 2020. Grupa F

DrużynaMeczeZwycięstwaRemisyPorażkiBramki (zdobyte - stracone)Punkty
Francja31204-35
Niemcy31116-54
Portugalia31117-64
Węgry30213-62

Szybko okazało się, że gest Portugalczyka wpłynął negatywnie na giełdowe notowania spożywczego giganta.

Jak podają zagraniczne media, w poniedziałek rano na otwarciu rynku akcje Coca-Coli wyceniano na 56,1 dolara za sztukę. Niemal natychmiast po geście Ronaldo ich cena spadła o 1,6 procent, do 55,2 dolara.

Tym samym rynkowa wartość koncernu spadła o 4 miliardy dolarów: z 242 do 238 miliardów.

Coca-Cola zareagowała na sytuację oświadczeniem, w którym podkreśliła, że "każdy ma prawo do własnych preferencji" w kwestii napojów, uwzględniających różne "smaki i potrzeby".

Przedstawiciel zespołu prasowego mistrzostw Europy zaznaczył natomiast, że oprócz Coca-Coli - także w wersji "zero cukru" - piłkarzom uczestniczącym w konferencjach prasowych oferowana jest również woda.

Dodajmy, że dzień po głośnej konferencji prasowej Portugalczycy pokonali Węgrów 3:0, a sam Cristiano Ronaldo wyśrubował własne bramkowe rekordy: strzelił bowiem dwa gole i został najlepszym strzelcem w historii mistrzostw Europy, a także pierwszym piłkarzem, który wystąpił w pięciu turniejach Euro, i jedynym mającym w dorobku bramki w każdej z tych imprez.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.