Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce. Wszyscy znamy go od lat i razem z nim obejrzeliśmy setki, jeśli nie tysiące filmów. Jak Tomasz Knapik poradził sobie z „Lokomotywą” Juliana Tuwima, która pojawi się na naszej płycie z bajkami? Oceńcie sami.

Pamiętacie naszą hitową radionowelę "Dom nad wysypiskiem"? To tam mogliście usłyszeć ten charakterystyczny głos. Potem był jeszcze "Dym nad wysypiskiem", w którym Tomasz Knapik kontynuował opowieści o losach Janiny, Krystyny, lekarzy z Leśnej Dziury i innych barwnych postaci. Zatęskniliście za nim? Spokojnie, jeden z najlepszych polskich lektorów razem z innymi sławami zgodził się wziąć udział w naszej bajkowej akcji na Mikołajki.

Mało kto wie, ale Tomasz Knapik czyta nie tylko listy dialogowe do filmów i programów telewizyjnych. Kilka lat temu nagrał ok. 1700 komunikatów, które potem można było usłyszeć w stołecznych autobusach i tramwajach. My poszliśmy o krok dalej i zaproponowaliśmy mu zajęcie się "Lokomotywą".  Mamy nadzieję, że efekty jego pracy spodobają się nie tylko najmłodszym.

Urodzony 16 września 1943 r.

Wykształcenie: dr inż. elektrotechnik

Zawód: lektor filmowy, radiowy i telewizyjny

Pseudonim: Ramirez