​Miłośnicy polskiego kina będą mieli okazję, by sprawdzić swoją wiedzę na temat ulubionych produkcji. Już po raz czwarty telewizyjna Jedynka zaprasza na "Wielki Test o Polskim Filmie". Zaproszeni do studia goście odpowiedzą na filmowe pytania, a zdobytą nagrodę przeznaczą na cele charytatywne. Partnerem wydarzenia jest RMF FM

W programie nie zabraknie najbardziej zabawnych i romantycznych scen z rodzimych filmów. Widzowie dowiedzą się m.in. tego, jaka jest recepta na tworzenie filmów i na co warto pójść do kina.

Test w studiu będą rozwiązywać m.in. Mikołaj Roznerski, Ela Romanowska, Damian Ukeje, Sławomir Orzechowski, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan. Nasze redakcje będą reprezentować Katarzyna Sobiechowska-Szuchta z RMF FM i Magdalena Miśka-Jackowska z RMF Classic.

Wygrana w wysokości 30 tys. zł zostanie przekazana na wybrany przez zwycięzców charytatywny cel. Internauci będą mogli uczestniczyć w teście na stronie Interia.pl i wygrać 20 tys. zł ufundowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Program poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski. To oni sprawdzą, co Polacy wiedzą o polskim kinie.

"Wielki Test o Polskim Filmie" już 28 listopada o godz. 20.30 w TVP1.

Sprawdź swoją wiedzę już teraz!

(łł)