W sobotę na Rynku Głównym w Krakowie zostanie zapalona największa i najpiękniejsza choinka w mieście. Symbolicznego włączenia wielobarwnych lampek dokona prezydent miasta Jacek Majchrowski. Oprawę artystyczną przygotował balet dworski Cracovia Danza, który na finał zaprosi zebranych do poloneza. Tego dnia zabłysną też światełka w całym mieście.

Choć zapalenie największej choinki w Krakowie zaplanowano na godzinę 18:00, to już o 17:00 w świąteczny nastrój wprowadzi uczestników wydarzenia zespół Pod Budą.

Tego samego dnia oficjalnie rozpoczną się tradycyjne targi bożonarodzeniowe. To idealna okazja nie tylko do kupienia świątecznych wyrobów, ale także do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących.

W ramach targów bożonarodzeniowych kupcy z Polski, Litwy, Ukrainy, Słowacji, Holandii, Węgier, Niemiec i Wielkiej Brytanii zaprezentują towar w około 80 kioskach handlowych i gastronomicznych.

Na targach znajdą się stoiska z polskimi potrawami z grilla, będzie stoisko z pierogami według staropolskich receptur, m.in. z kaszą gryczaną i wieprzowiną, z kapustą i grzybami, z soczewicą i suszonymi pomidorami, z mięsem, szpinakiem i serem feta, bobem i boczkiem, z owocami, serem, a także stoisko serwujące zupy.

Tradycyjnie na targach znajdzie się miejsce na beczki z "Grzańcem Galicyjskim". Nie zabraknie również świątecznych łakoci: prażonych orzechów, krówek, domowych ciast i ciasteczek.

Stoiska będą czynne już od piątku, 24 listopada. Tego dnia wieczorem, o godz. 18.00 rozpocznie się wspólne śpiewanie z chórem Jaszczury. W sobotę o godz. 10:00 przy estradzie będzie można napisać lub narysować list do Świętego Mikołaja. O godz. 12:00 przyczepione do mikołajowych baloników listy polecą do nieba.