RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Strajk w szpitalach na Mazowszu

Publikacja: Poniedziałek, 17 marca (15:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

"To będzie gest rozpaczy" - tak o planowanym strajku ostrzegawczym mówią lekarze z OZZLu. Jutro w kilku szpitalach na Mazowszu lekarze odejdą od łóżek pacjentów.

Lista szpitali w których możemy spodziewać się utrudnień jest dosyć długa. Jutro urlopy na żądanie wezmą lekarze z Instytutu Hematologii, szpitala na Szaserów, na Solcu, w szitalu międzyleskim i imienia Orłowskiego. Ale to jeszcze nie koniec. Kłopoty czekają nas także w Instytucie Matki i Dziecka - tu, na godzinę - między 12 a 13 lekarze odejdą od łóżek pacjentów - powiedział nam przewodniczący mazowieckiego OZZL-u, Maciej Jędrzejowski.

Dalsza część artykułu pod materiałem video: