Kampania będzie ostra. Acz nie tak bardzo jak się wydaje. Platforma będzie mocno uderzała w tony anty- PiSowskie. Będzie dużo o agresji, pieniactwie i wstydzie. Być może, sięgnie też po retorykę anty-radio-Maryjną. W starciu z PO, PiS będzie starał się epatować i emanować spokojem. Na ataki będzie odpowiadać umiarkowanie i z wyższością, bo PiS ma w tej kampanii innego „Wroga nr 1” - LiD. Sojusz Kwaśniewskiego z Borowskim to wprost idealny chłopiec do bicia w bębenek anty-oligarchiczno-układowy. A przy okazji do polaryzowania sceny wzdłuż linii my – rewolucyjni i oni – restauracyjni (w znaczeniu restauracji układu) i spychania Platformy na pozycję tego trzeciego, mało istotnego.
Uwielbiam typowanie wyników i potem śmianie się z własnych wpadek. Będę więc sobie tu typował rezultaty wyborczego starcia. Dziś obstawiam
Pis - 31
Platforma 25
LiD 17
Samoobrona 6
PSL 5
I reszta pod kreską. A po wyborach rząd PiSu i Platformy. Szaleństwo…., ale może jest w nim jakaś metoda….