"Poselski poniedziałek", czyli dzień w którym poseł odwiedza swoje biuro w swoim okręgu. Fakt, to nie jest twardy przepis - obowiązku nie ma zapisanego w żadnej ustawie, ale taka jest sejmowa tradycja. W poniedziałki praktycznie - poza nielicznymi wyjątkami - nie obradują sejmowe komisję. Posłowie mają być w swoich okręgach, w swoich biurach, do dyspozycji wyborców.
A oto moja poniedziałkowa wycieczka po biurach posłów z Warszawy.
Kilku posłów zamiast w swoim biurze spotkałem w ...Sejmie.