RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pielgrzymka w 1991 roku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Piąta pielgrzymka papieża odbyła się w dniach 13 - 15 sierpnia i obejmowała Kraków, Wadowice oraz Częstochowę. Głównym jej celem był udział Jana Pawła II w uroczystościach zakończenia VI Światowego Dnia Młodzieży.

We mszy na Jasnej Górze uczestniczyli prezydent Lech Wałęsa i premier Jan Krzysztof Bielecki. Jan Paweł II w homilii skierowanej do młodzieży wezwał młodych, by swoim życiem i przykładem "dawali świadectwo prawdzie, jaką jest Jezus Chrystus". Papież spotkał się wówczas również z teologami krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Źródło: RMF FM FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: