RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nie meldują się, a sąsiedzi za nich płacą

Publikacja: Wtorek, 8 kwietnia (15:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ilu mieszka, a ilu jest zameldowanych? - oto jest pytanie. Zadaje je prezes Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Rocznie na papierze ubywa 1000 mieszkańców. Umiera 300, ale co ciekawe, wywóz śmieci i zużycie wody nie maleją.

Nikt nie ma wątpliwości, że część mieszkań jest wynajmowanych chociażby studentom, a osoby w nich mieszkające nie są przez właścicieli zgłaszane, żeby uniknąć opłat. Efekt jest taki, że uczciwi płacą przez to więcej.

Dalsza część artykułu pod materiałem video: